18 квітня 2023 року Запорізька і Волинська торгово-промислові палати запросили підприємців і підприємниць на вебінар, присвячений  адаптації бізнесу у часи війни. Проєкт «Експертні консультації. Об’єднаний економічний фронт двох регіонів» впроваджується за підтримки Програми розвитку ООН (ПРООН) в Україні в межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки Європейського Союзу.

Експерткою заходу виступила Світлана Насирова, сертифікована бізнес-тренерка, ведуча стратегічних та командних сесій, PHD, доктор філософії в галузі адміністративного менеджменту, бізнес-консультантка зі стратегічного маркетингу, розвитку та сталості бізнесу.

Де знайти нові точки росту? Адже у часи війни бізнесу потрібно бути особливо гнучким і стійким до викликів.

Світлана Насирова запропонувала до розгляду такі основні сценарії адаптації:

 1. Переорієнтація бізнесу на нову потребу цільової аудиторії.
 2. Переорієнтація та адаптація ресурсів компанії.
 3. Вихід на міжнародні ринки.
 4. Запуск нових продуктів.
 5. Тимчасове призупинення бізнесу.
 6. Деверсифікація бізнесу – розподіл прибутку через декілька різних продуктів, брендів чи напрямів.

Що робить підприємства стійкими?

Спікерка звертає увагу на три основні здібності, які забезпечують загальну ефективність бізнесу, а також дають змогу швидко реагувати на кризи й відновлюватися після них.

 1. Лідерство і культура.

Здатність поставити мету та дати чіткі вказівки до дії в кризовій ситуації й залучити персонал до досягнення цілей стійкості бізнесу.

 1. Аналіз і управління ризиками.

Здатність передбачити ризики, протистояти кризам і далі виробляти основні продукти та надавати базові послуги, реагуючи на зміни на ринку.

 1. Мережі і партнери

Вміння взаємодіяти з суб’єктами, важливими для бізнесу, наприклад, постачальниками, конкурентами, державними установами для досягнення цілей стійкості бізнесу.

Більше інформації ви отримаєте, переглянувши запис вебінару:

https://www.youtube.com/watch?v=I5lw0kFc_g0

Друга зустріч з бізнес-тренеркою Світланою Насировою відбудеться 21 квітня, час вебінару: 11.00 – 13.00.

Основні теми вебінару «Ефективні перемовини для бізнесу»:

 • Види стратегій перемовин, їх характеристики та особливості
 • Позиційна стратегія (жорсткі перемовини)
 • Принципова стратегія (гарвардський метод)
 • Позиції та інтереси сторін в перемовинах
 • Багатокутник інтересів
 • Алгоритм підготовки до перемовин
 • Техніки та прийоми для ефективного ведення перемовин

Вебінар розрахований на власників, керівників, лінійних менеджерів, які ведуть перемовини, як в комерційних цілях, так і під час спілкування зі співробітниками, партнерами тощо.

Обов’язкова реєстрація за посиланням: https://cutt.ly/U4KRGyd

Додаткова інформація за тел. +38 050 484 11 97 або електронною поштою oso@cci.zp.ua

Спільний проєкт має назву «Експертні консультації. Об’єднаний економічний фронт двох регіонів» і реалізується в межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки Європейського Союзу.

 

***

 

Протягом двох місяців заплановано проведення 25 безкоштовних консультаційних онлайн-заходів у форматі вебінарів, практикумів, майстер-класів, а також круглого столу для спільного вирішення бізнес-завдань учасників та учасниць. Основні теми курсу – форс-мажорні обставини, інтернаціоналізація МСП, кластерні інструменти, фандрейзинг, питання фінансової стійкості й економічної активності бізнесу, мінімізація ризиків під час експорту/імпорту, експортний маркетинг, пошук партнерів, робота на маркетплейсах, відповідність продукції стандартам ЄС.

 

Для довідки

Проєкт «Експертні консультації. Об’єднаний економічний фронт двох регіонів» впроваджується за підтримки Програми розвитку ООН (ПРООН) в Україні в межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки Європейського Союзу.

Програму ООН із відновлення та розбудови миру (UN RPP) реалізують чотири агентства ООН: Програма розвитку ООН (ПРООН), Структура ООН з питань гендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок (ООН Жінки), Фонд ООН у галузі народонаселення (UNFPA) і Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО).

Програму підтримують одинадцять міжнародних партнерів: Європейський Союз (ЄС), Європейський інвестиційний банк (ЄІБ), Посольство США в Україні, а також уряди Канади, Данії, Німеччини, Японії, Нідерландів, Польщі, Швеції і Швейцарії.