19 травня Запорізька і Волинська ТПП організували вебінар для підприємців на тему: «Українська класифікація товарів ЗЕД. Зміни та нові законодавчі ініціативи». Захід продовжив експортну тематику спільного проєкту «Експертні консультації. Об’єднаний економічний фронт двох регіонів», що впроваджується за підтримки ЄС та ПРООН.
✅Як відомо, 1 січня поточного року набрав чинності Закон України №2697-IX “Про Митний тариф України”, згідно з яким, зокрема, українська товарна номенклатура приведена у відповідність з сучасною міжнародною.
УКТ ЗЕД використовується при митному оформленні товарів, до нього прив’язане все тарифне та нетарифне регулювання ЗЕД. Ще одна сфера застосування – податкові накладні.
🤝Система Торгово-промислових палат традиційно надає послуги щодо визначення коду товару за Українською класифікацією товарів зовнішньоекономічної діяльності (УКТ ЗЕД).
Під час заходу надана детальна інформація щодо цих змін, а також – презентовано експертні послуги системи Торгово-промислових палат для підприємств – учасників ЗЕД. Зокрема, цінова експертиза, оформлення форс-мажорних обставин, висновків про істотну зміну обставин.
Для полегшення використання оновленої Української класифікації товарів зовнішньоекономічної діяльності, Держмитслужба розробила перехідні таблиці, що є допоміжним робочим матеріалом, які призначені для полегшення використання УКТ ЗЕД 2022 року.
Зміни в новій версії УКТЗЕД, які необхідно врахувати для правильного декларування товарів, складні та проблемні питання класифікації окремих товарів згідно з УКТЗЕД розглянули під час вебінару.
Спікери зустрічі:
• Андрій Куц, віцепрезидент Запорізької ТПП;
• Олександр Губа, начальник управління сертифікації та декларування ЗТПП.
• Експерти Запорізької митниці, управління митних платежів, контролю митної вартості та митно-тарифного регулювання ЗЕД:
Олександр Єжак, завідувач сектору класифікації товарів;
Тетяна Денисенко, головний державний інспектор сектору класифікації товарів;
Ірина Рижикова, головний державний інспектор сектору класифікації товарів.
• Експерти Волинської митниці:
Неля Грига, завідувач сектору класифікації товарів Волинської митниці;
Василь Томашевський, головний держінспектор сектору класифікації товарів.
✅Відеозапис вебінару можна переглянути за посиланням:
Продовження серії вебінарів – у вівторок, 23 травня. Тема зустрічі: «Зменшення ризиків та затрат при пошуку партнерів».
Долучайтесь!
✅Обов’язкова реєстрація за посиланням: https://cutt.ly/U4KRGyd
Додаткова інформація за тел. +38 050 484 11 97 або електронною поштою oso@cci.zp.ua
***
Для довідки
Проєкт «Експертні консультації. Об’єднаний економічний фронт двох регіонів» впроваджується за підтримки Програми розвитку ООН (ПРООН) в Україні в межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки Європейського Союзу.
Програму ООН із відновлення та розбудови миру (UN RPP) реалізують чотири агентства ООН: Програма розвитку ООН (ПРООН), Структура ООН з питань гендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок (ООН Жінки), Фонд ООН у галузі народонаселення (UNFPA) і Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО).
Програму підтримують одинадцять міжнародних партнерів: Європейський Союз (ЄС), Європейський інвестиційний банк (ЄІБ), Посольство США в Україні, а також уряди Канади, Данії, Німеччини, Японії, Нідерландів, Польщі, Швеції і Швейцарії.