Процедура вступу України до ЄС: проведення переговорів, інструменти і програми передвступної допомоги ЄС для українського агросектору. 21 листопада ці важливі теми продовжили серію вебінарів проєкту Запорізької і Волинської ТПП «Експертні консультації. Об’єднаний економічний фронт двох регіонів», що реалізується в межах Програми із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки Європейського Союзу.
![🙌](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/tfd/1/16/1f64c.png)
«Дякуємо регіональним палатам за організацію цього актуального заходу! Нещодавно відбулась історична подія: 8 листопада Єврокомісія оприлюднила звіт щодо виконання Україною вимог як кандидата на вступ до ЄС. Сподіваємось, у грудні Європейська Рада підтримає це рішення і дасть старт перемовинам з ЄС щодо повноправного членства. Тож попереду у нас складний і відповідальний етап. Важливо, щоб бізнес, влада, Міністерство аграрної політики та продовольства України мали консолідовану позицію, спільно працювали заради досягнення позитивного результату», – зазначив на початку зустрічі голова Комітету підприємців агропромислового комплексу при Торгово-промисловій палаті України Олег Юхновський.
![✍](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/te2/1/16/270d.png)
Вебінар, покликаний надати інформацію щодо процедури вступу України в ЄС, продовжив діяльність ТПП України, регіональних палат зі сприяння активному діалогу між владою та бізнесом, інформування щодо умов роботи на ринку ЄС, допомоги підприємцям у питаннях експорту, розширення ринків збуту.
![📶](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/tdc/1/16/1f4f6.png)
Про процедуру вступу України до ЄС, основні етапи проведення перемовин повідомив начальник відділу стратегії агропромислового комплексу Міністерства аграрної політики та продовольства України Микола Мороз.
![🔎](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t42/1/16/1f50e.png)
Заступник голови комітету підприємців АПК при ТППУ, президент Національної асоціації сільськогосподарських Дорадчих служб України Роман Корінець під час виступу познайомив з інструментами передвступної допомоги ЄС для українського агросектору. Зокрема, такою є програма IPARD, що особливо зосереджується на сільській місцевості та агропродовольчому секторі країн, які перебувають у процесі приєднання до ЄС. Ця фінансова та технічна допомога також сприяє поступовому узгодженню з правилами спільної сільськогосподарської політики ЄС.
![✅](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t33/1/16/2705.png)
Активну участь у заході взяли представники агробізнесу, ОТГ, державних установ, профільних асоціацій Запорізької, Волинської, Вінницької, інших областей.
![🎯](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/tb0/1/16/1f3af.png)
Основний висновок – на даному етапі особливо важлива співпраця органів влади, профільних аграрних асоціацій, бізнесу, науки, консультаційних і дорадчих систем, територіальних громад.
![📌](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/tac/1/16/1f4cc.png)
Відеозапис вебінару можна переглянути за посиланням: