9 і 14 листопада 2023 року Запорізька і Волинська торгово-промислові палати починають зовнішньоекономічну тематику в серії безкоштовних вебінарів для бізнесу. Розглянемо правила міжнародної торгівлі та експорту до ЄС. Особлива увага буде приділена експорту послуг, основним викликам і практичним крокам виходу на нові закордонні ринки.

Спільний проєкт «Експертні консультації. Об’єднаний економічний фронт двох регіонів» реалізується в межах Програми із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки Європейського Союзу.

Заходи відбудуться онлайн на платформі ZOOM. Початок об 11:00. Тривалість кожного вебінару – 2 години.

Спікерка:

Галина Перепелиця, сертифікована тренерка та консультантка з питань міжнародної торгівлі та експорту до ЄС.

Основні теми:

9 листопада

Послуги на експорт – від ринкових тенденцій до практичних кроків

«Світ відкритий та готовий до співпраці! Чи знаєш ти, що твої послуги можуть бути корисними не тільки тут, а й далеко за кордоном? Тож чому б не подивитись, що світ може запропонувати тобі?» – зазначає Галина Перепелиця.

Основні питання, які будуть розглянуті:

  • Експорт товарів і послуг. Чому важливо відрізняти одне від одного? Огляд глобальних тенденцій у сфері послуг.
  • Класифікація послуг. Зрозумійте чотири основні способи міжнародної торгівлі послугами. Який з них вибрати для вашого бізнесу?
  • Виклики в експорті послуг. Як визначити регуляторні бар’єри, ліцензування та вимоги до сертифікації у різних країнах.
  • Практичні кроки. Як правильно провести дослідження ринку, побудувати стійкі бізнес-відносини, адаптуватися до особливостей різних ринків та встановити оптимальну ціну на свої послуги.

***

Протягом двох місяців заплановано проведення понад 30 безкоштовних консультаційних онлайн-заходів.

Програма курсу орієнтована у першу чергу на підприємства мікро-, малого та середнього бізнесу Запорізької, Волинської, інших областей України, а також на органи місцевого самоврядування, які працюють із бізнесом, громадські організації та бізнес-об’єднання.

Основні тематичні блоки присвячені питанням, які викликали найбільше запитань і уваги слухачів попередніх зустрічей. Це зовнішньоекономічна діяльність, маркетинг, онлайн-інструменти просування продукції і послуг, засвідчення форс-мажорних обставин, кейси ефективного управління, податки і фінанси.

Вперше у рамках проєкту – тема зеленого (сталого) повоєнного відновлення України,  розвитку крафтового виробництва.

Онлайн-заходи відбуватимуться до 22 грудня 2023 року.

Для довідки

Проєкт «Експертні консультації. Об’єднаний економічний фронт двох регіонів» впроваджується за підтримки Програми розвитку ООН (ПРООН) в Україні в межах Програми із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки Європейського Союзу.

Програму підтримують одинадцять міжнародних партнерів: Європейський Союз (ЄС), Європейський інвестиційний банк (ЄІБ), Посольство США в Україні, а також уряди Канади, Данії, Німеччини, Японії, Нідерландів, Польщі, Швеції і Швейцарії.