Дата та час проведення:15.06.2018р., початок о 10:00
Місце проведення: вул. Велика Житомирська,33, ТПП України, зал «Колізей»
Реєстрація: https://goo.gl/forms/h4ahJT9izNl30ER03
Україна казково багата також і нерудними надрами.
Та доступ до надр ускладнено та заформалізовано так, що і два, і три роки замало для отримання спецдозволів…
В І кварталі 2018 року із 416 заявок на отримання спецдозволів на надрокористування чиновниками повернуто 364, тобто 85%. Із 20 тисяч розробляється менше 5 тисяч родовищ.
Постанова Кабінету Міністрів України № 615 від 30.05.2011 року разів сто змінювалася і дотепер немає сталої ефективної редакції. Попереду нові зміни.
Україні потрібно, і так буде, збільшити обсяги будівельних робіт в 3-5 разів і гальмом тут – отримання спецдозволів на користування та розвідку надр.
Потребує підзаконних актів і Закон України «Про оцінку впливу на довкілля».
Всеукраїнська спілка виробників будматеріалів ініціювала проведення ІІІ Будівельного конгресу України «Надра України – шанс і втрати будівельників» 15 червня 2018 року в Торгово-промисловій палаті України.
В основу обговорення покладаються ключові проблеми надрокористування та проект Рекомендацій-звернення учасників ІІІ Будівельного конгресу України 2018.
Серед ключових питань для обговорення:
Просити Кабінет Міністрів України (В.Б. Гройсман, С.І. Кубів, Г.Г. Зубко, О.М. Семерак) та підпорядковані структури Геослужбу, Геоінспекцію, Геокадастр… прийняти розпорядження, ввести мораторій на «кошмарення» вітчизняних виробників:
- Встановити, що при вчасному поданні підприємством документів щодо подовження спецдозволу на надрокористування, термін дії попереднього спецдозволу продовжується до моменту видачі нового.
Влада і бізнес ідуть назустріч один одному, відповідають за позитив обидві сторони.
- Продовжити безстроково дію правильної Постанови КМУ щодо права власників цілісних майнових комплексів виробників будматеріалів отримувати спецдозволи для забезпечення власного виробництва сировинною базою без аукціону – як державна підтримка діючих десятиліттями успішних підприємств.
- Право на користування надрами, як економічний актив, ввести до господарського обороту: продаж, дарування, відчуження, внесення до статутних фондів.
- Місцевим радам та адміністраціям надати право остаточного рішення на видобуток надр місцевого значення. Столична централізація тут недоречна.
- Встановити порядок, що Ради приймають рішення щодо погодження надрокористування в регіоні за один раз (на одному засіданні).
- Ввести персоніфіковану відповідальність керівників структур Мінекології та Держгеонадр за вчасну видачу спецдозволів (формальні відмови та затягування – то корупційні «звитяги»).
- Ліквідувати комісії в Мінекології та Геослужбі, як такі, що протидіють та взаємно контролюють (блокують) одна одну.
- Утворити одну спільну Комісію для розгляду лише спірних або складних питань, щодо яких Міністр чи керівники Геослужби, Геоінспекції, Геокадастру виявлять ініціативу порадитись колективно перед прийняттям рішення самостійно.
- Комісія розглядатиме скарги та звернення бізнесу і громадських організацій щодо діяльності державних установ. Комісія працюватиме публічно за участі заявників і громадських організацій.
Реєстрація на Конгрес ОБОВ’ЯЗКОВА!
Безкоштовно! https://goo.gl/forms/h4ahJT9izNl30ER03
За додатковою інформацією звертатись: тел.(044) 245-48-39, spilkavb@gmail.com.